HAKKINDA

MALUMATİK

Hakkında


Malumatik infografik yapar. Sıkıcı ve okuması zor bilgiyi ölçer, biçer, şekillendirir.

Malumatik bilgiyi tasarlar, kolay algılanabilir ve paylaşılabilir hale getirir.

Malumatik, bilgi yığınlarını hikayeleştirerek viral etki yaratan pazarlama araçlarına dönüştürür.

Malumatik, tasarımcı Bora Gökalp tarafından kurulmuştur.

Malumatik, projenin ihtiyacına göre bir arada çalışan, tasarımcılar, programcılar, içerik editörleri ve istatistik uzmanlarından oluşur.

Verdiğimiz hizmetlerin tamamına buradan, daha önce yapmış olduğumuz işlere ise buradan ulaşabilirsiniz.

İnfografik

Nedir?
İnfografikler (bilgi-grafikleri) bilgi yığınlarının görsel olarak sunulmasına yarayan araçlardır. İnfografiklerin ilk kullanımı mağara adamlarının duvarlara çizdiği şekillere kadar dayanır. Daha çok şekil ve daha az yazı kullanılarak tasarlanan infografikler okuyucunun, aktarılmak istenen bilgiyi kolay ve kısa sürede algılamasını sağlar. Günümüzde temel olarak pazarlama ve bilgilendirme aracı olarak kullanılmaktadır.
İnfografik & Pazarlama
İnternet ve sosyal medyanın gelişimi ile birlikte infografikler bir pazarlama mecrasına dönüşmüştür. İnfografikler her gün binlerce kişi tarafından görülmekte ve paylaşılmaktadır. Marka yaratma, ürün lansmanı, ziyaretçi trafiği çekme gibi çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Sosyal medyada kolayca paylaşılabilir olduğu için viral etkisi yüksektir.
İnfografik & Bilgilendirme
İnfografikler günlük hayatta çeşitli şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Metro istasyonlarını gösteren çizimler, alışveriş merkezlerindeki yönlendirici tabelalar vs… insanları bilgilendirme amaçlıdır. İyi tasarlanmış bilgilendirme grafikleri olumlu bir kullanıcı deneyimi yaratarak insanların hayatlarını kolaylaştırır.

NE DEDİLER?

Öncelikle biz de profesyonel bir çalışmaya ihtiyaç duyduğumuzda malumatik ile tanıştık. Referans olarak da bizi tatmin edici işleri paylaşınca doğru kişi ile çalışacağımızı anladık. Tool Organizasyon olarak bize hazırladığı çalışma ile 46 kişilik jüriye sunum yaptım. Türkiye’nin en iyi dönemsel insan kaynağı firması ödülünü aldık. Emeğine ayrıca teşekkür ederiz.

— Serkan Fırat - Tool Organizasyon / Satış ve Pazarlama Direktörü

Bora ve ekibi sıkışık bir zamanda, son derece güzel bir iş çıkarttılar. Uzun uzun laf anlattığımız slide'larımızı tutarlı bir görsel dil yaratarak daha net, daha dengeli ve daha etkili hale getirdiler.

— Eren Alphan - Ekran İşleri / Kurucu Ortak

İnfografik ve sunumlarınızı işin ehiline ve projenize enerji katacak genç arkadaşlara yaptırın. Reklam ajansınızın bu işi çok iyi yapacağını düşünüyorsanız emin olun yanılıyorsunuz. Ancak işi bu olan bir ekip o enerjiyi projenize verebilir düşüncesindeyiz. Ehil.com olarak test ettik işlerinin ehli olduğunu düşünüyoruz.

— Cenk Duran - Ehil.com Kurucu / Yönetici Ortak

Bora Gökalp, Sakin fakat seri, genç fakat bilge, disiplinli fakat yaratıcı, pek pratik, çok şaşırtıcı, iş bitirici. Bir mühendis gibi düşünen, bir sanatçı gibi uygulayan, az rastlanan, hep arananlardan. Bir bütün.

— Ferhat Tümer - PORTFOLIO R&Y Okulu Kurucusu

Proje sırasında oldukça ilgililer ve işlerini çok ciddiye alıyorlar. İnfografik konusunda yaratıcı fikir düşünürken oldukça eğleniyorlar. Bu eğlence potansiyeli de işe yansıyor. Ortaya oldukça eğlenceli, yayılım oranı yüksek, çok kolay algılanabilir ve bir o kadar da profesyonel tasarımlı işler çıkıyor.

— Sinan Eryiğit - GetSocial Kurucu / Yönetici Ortak

Bizim gibi projelerini devamlı birilerine anlatmak zorunda kalanlar için sunum tasarımları her zaman çok önemlidir. Yakın bir zamanda Malumatik ile tanıştık... Bilginin görsel sunumu konusunda uzmanlaşmış, deneyimli ve işlerini çok ciddiye alan bir ekip. Anlatmak istediğiniz konuyu çok iyi kavrayıp hayal ettiğinizin ötesinde işler yapıyorlar. Tüm profesyonellere tavsiye ederim. Oldukça işinize yarayacaktır...

— Murat Işık- CMFCell Kurucu/Genel Direktör